Karmelitai ocd

Apie šią svetainę

Nors basųjų karmelitų Lietuvoje nebuvo bemaž 120 metų domėjimasis jų dvasingumu yra labai gyvas. Šį susidomėjimą dar labiau paskatino Paštuvoje įsikūręs pirmasis moterų vienuolynas, kuris per trumpą egzistavimo laikotarpį, savo gyvu pavyzdžiu, ne vienam atėjusiam sugebėjo perteikti norą eiti tobulumo keliu sekant karmelitiško dvasingumo mokymu.

Patys broliai karmelitai, pakeliui į Lietuvą, dar turi užsibūti užsienio vienuolijose. Bet aš jau dabar degu noru dalintis tuo ką sugebu pasisemti iš karmelitiškojo lobyno.  Šiame bloge bus truputi istorijos, truputi informacijos, truputi aiškinimo, … Dėl laiko stokos bus visko po truputi, bet tik tai kas naudinga ir įdomu.

brolis Vidas Jankevičius ocd

Istorijos puslapiui

Esu vienuolis, basasis karmelitas. Jau beveik keturi metai, kaip esu pasirinkęs karmelitiškojo dvasingumo kelią.

Pažinti ir pasirinkti dvasingumo kelią, kitaip sakant, į kurį religinį ordiną stoti, nebuvo lengva. Manau Viešpats turi nuostabų ir skirtingą planą kiekvienam iš mūsų. Jaučiu savo širdyje, kad turėjau vienuolinį pašaukimą nuo pat savo vaikystės. Kol išsirinkau vienuolių ordiną, tikriausiai prabėgo aštuoneri metai. Per tą laikotarpį teko susipažinti su pranciškonų, jėzuitų, karmelitų ir kitomis vienuolijomis, taip pat su įvairiomis religinėmis bendruomenėmis bei organizacijomis. Apsispręsti buvo nelengva, nes man artimi ir geri atrodė visi, kurie su entuziazmu ir meile tarnavo Dievui ir artimui. Pirmiausia susipažindavau su bažnytiniais judėjimais įsijungdamas į jų veiklą ir vėliau ieškodamas literatūrinių šaltinių apie juos bei apie vienuolijas. Galiu pasakyti, kad nėra daug ir geros literatūros lietuvių kalba apie karmelitiškąjį dvasingumą ir jo istoriją.

Nuo pat mano mokyklinių laikų labiausiai man patinkanti pamoka buvo istorija. Dėl to pomėgio ir pasirinkau istorijos mokytojo specialybę.

Istorija visada mane įkvėpdavo, pamokydavo, duodavo genialių idėjų, sustiprindavo sunkumuose, paguosdavo varguose, įprasmindavo laisvalaikį ir t.t.

Neveltui Senovės Romos filosofas Ciceronas sakė: “Historiae magistra vitae” – “Istorija – gyvenimo mokytoja”.

Jau ketveri metai kai gyvenu Ispanijoje ir antri metai kaip mokausi Salamankoje. Turiu galimybę naudotis turtinga ispanų literatūra ir turtingais mūsų vienuolynų archyvais ir bibliotekomis.

Taigi, kai brolis šv. Juozapo Vidas (OCD) mane pakvietė įsijungti į mūsų internetinio puslapio organizavimą ir bendradarbiavimą jame, labai apsidžiaugiau. Apsidžiaugiau, nes galvoju, kad šis puslapis duos naudos visiems, kurie norės susipažinti su Karmelio dvasingumu ir tiems kas norės gyventi tuo dvasingumu. Nors, kaip ir visi studentai, turiu mažai laisvo laiko, bet apsisprendžiau sistemingai rašyti apie Karmelio istoriją ir dvasingumą nedideliais straipsneliais. Vienas karo lauke – ne karys, todėl kviečiu visus, norinčius ir galinčius prisidėti prie šio karmelitiškojo puslapio leidimo. Jei atsirastų norinčių padirbėti Karmelitų istorijos ir dvasingumo dirvose, prašom parašyti man elektroniniu paštu: abavida@yahoo.com brolis Jėzaus Marijos Vidas (OCD).

Norime, kad mūsų rašiniai būtų naudingi ir įdomūs ir kad nors truputį užpildytų tą spragą, kurią turime šioje tematikoje.

Ateityje pageidautina istorinė tema būtų – Lietuvos karmelitų istorija. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais mūsų valstybėje buvo daug karmelitų vienuolynų ir išlikęs vienuolinis kultūrinis paveldas įrodo, kad karmelitai nemažai prisidėjo prie mūsų tautos istorinio, dvasinio ir kultūrinio vystimosi. Jau pradėjome po truputį rinkti jai medžiagą ir tikimės ateityje išleisti Lietuvos Karmelio istoriją. Na, planai lieka planais, – laikas parodys. Sakoma, kad blogas tas kareivis, kuris nenori būti generolu. Taigi turime viltį, kad kažkas Karmelitų istorijos dirvonuose (ypač Lietuvos) bus daroma ir sulauksime teigiamų rezultatų.

Visiems mūsų puslapio skaitytojams  linkiu Dievo palaimos ir įdomaus pasiskaitymo.

Brolis Jėzaus Marijos Vidas (OCD)

6 Komentaras »

 1. Džiugu. Dėkoju.

  Komentaras sukūrė JKD — 18 liepos, 2010 @ 23:33 | Atsakyti

 2. Džiaugiuosi radusi šią svetainę. Ačiū už Karmelio dvasios gelmę.

  Komentaras sukūrė aldona — 8 gruodžio, 2010 @ 21:42 | Atsakyti

 3. Aciu labai. Ka tik perskaiciau mintis apie Sventumo pasaukima, ramu ir gera ant sirdies. Br. Vidai, Dievo palaimos Jums ir stiprybes!

  Komentaras sukūrė Dalia — 10 kovo, 2011 @ 10:48 | Atsakyti

 4. Aciu kad esat.Viespaties malone visada telydi JUS.

  Komentaras sukūrė Regina — 18 lapkričio, 2011 @ 19:55 | Atsakyti

 5. Kaip gaila, kad svetainė jau kuris laikas beveik negyva…

  Komentaras sukūrė JKD — 26 spalio, 2012 @ 16:39 | Atsakyti

  • Mielieji ši svetainė nėra gyva kadangi nėra kam ją plėtoti. Visi savi…

   Komentaras sukūrė Elijas — 1 birželio, 2020 @ 16:40 | Atsakyti


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: